Kurumsal E-posta | Kurumsal E-mail

 E-posta trafiği işletmeniz için çok fazla önem arz etmektedir. E-posta sunucularının duraklaması tüm iş akışını yavaşlatabilir veya durdurabilir. Kurumsal e-posta (mail) sahip olduğunuz şirkete ait web projesinin alan adı uzantısını içeren mail adreslerine verilen isimdir. Temel olarak ise kurumsal e-posta adresleri; şirket içinde çalışanların isim.soyisim@sirketadi.com biçimde düzenlenir. Aynı zamanda operasyonel işler için de örneğin; muhasebe departmanı için muhasebe@sirketadi.com, destek hizmetleri için destek@firmaismi.com ya da genel olarak bilgi@firmaismi.com şeklinde oluşturulabilir. Kurumsal e-posta adresine sahip olabilmek için öncelikle bir domaine sahip olmanız gerekiyor. Alan adı kaydınızı yaptırdıktan sonra; bir e-posta hosting sağlayıcı seçmelisiniz. Söz konusu 2 adımı gerçekleştirdikten sonra e-posta hizmetlerinizi kolaylıkla kurabilirsiniz. E-posta hizmetlerinizi kurduktan sonra; kurumsal e-posta adreslerini yapılandırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Tabi bu işlemleri size ait bir sunucu üzerinden kendiniz yapmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemler ile uğraşıp zaman kaybetmek istemiyorsanız, kurumsal e-mail hosting hizmeti satın almanız gerekmektedir. AltınSoft olarak kurumsal e-mail hizmetleri sağlıyoruz. Kurumsal mail hizmetlerimizde Zimbra e-posta sunucu yazılımını kullanıyoruz. Dünyanın en gelişmiş e-posta yazılımlarından birisi olan Zimbra e-mail yazılımı ile siz değerli müşterilerimize kesintisiz ve sorunsuz bir e-posta hosting hizmeti sağlıyoruz. Türkçe e-posta yönetim paneli bulunan zimbra yazılımı bugün Türkiye'de bir çok firma tarafından tercih edilmektedir. Webmail panel görüntüsü şöyledir ;

 

kurumsal eposta

 

Bir çok kurum ve kuruluş tarafından e-mail hosting hizmetlerinde tercih edilen bu yazılım ile e-mail trafiğiniz sorunsuz çalışacaktır. 

Şifrenizin Ele Geçirilmesine İzin Vermeyin

Ortak kullanıma açık olan wi-fi alanları e-posta şifrelerinin en çok ele geçirildiği alanlardır. Kurumsal E-Posta hizmetimizdeki ücretsiz SSL şifrelemesi desteği ile cep telefonunuz veya bilgisayarınızdan eposta sunucusuna doğru olan trafiğin şifrelenmesini sağlayarak başkaları tarafından okunmasını engelleyebilirsiniz (Ücretsiz).

Statik IP

Gönderdiğiniz e-postalar karşı tarafın spam / istanmeyen klasörüne mi düşüyor? Sebebi IP'yi paylaştığınız diğer alan adları, web siteleri olabilir. Size özel Statik IP ile alan adınıza özel, Anti-Spam sistemlerine karşı güven avantajı elde edin (Opsiyonel).

Kurumsal E-Posta İmza

Kullanıcılarınız webmaillerinde veya Outlooklarında imza tanımlamasa dahi gönderilen tüm e-postalarınızın altına şirketinize ait yasal uyarılarınızı ve şirket iletişim bilgilerinizi eklemeniz önerilir (Opsiyonel)

 

Postfix, SpamAssassin, ClamAV, OpenLDAP, MySQL, Memcached, Apache, Nginx gibi açık kaynak uygulamaları kullanan ve sanallaştırma teknolojilerindeki lider firmalardan olan VMware firması tarafından geliştirilmekte olan gelişmiş özellikler bulunan ve sonradan yüklenebilen ek yeteneklerle de ihtiyaca göre özelleştirilebilen popüler bir mail sistemidir.

Zimbra Sunucusunun ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Zimbra mail sunucusu tek bir mail sunucuya kurulabildiği gibi , büyük sistemler için birden fazla sunucuya dağıtık olarak da kurulabilmektedir. Lotus Domino, Microsoft Exchange gibi lisans maliyeti bulunan mail sunuculardan Zimbra sunucusuna migrasyon desteklenmektedir.

Kurumsal e-posta hesabına sahip olmak, şirketinize pek çok farklı avantaj ve fayda sağlar. Tüm bu faydaları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

  1. Kurumsal bir yapıya sahipseniz, şirket web projenizin uzantısına sahip bir e-posta ile mail göndermek, firmaların ve müşterilerin size olan güvenini arttırır.
  2. İşletmenizi şirketinizin web sayfasına göz atmasına destek olur, mail uzantınız üzerinden sahip olduğunuz web projesinin de tanınmasını sağlarsınız.
  3. Kurum içi yazışmalarda kontrolü ve güvenliği üst düzeye çıkarır. Tüm kurum içi yazışmaları tek bir noktada toplayabilir, dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

 Kurumsal e-posta adresiniz üzerinden potansiyel müşteri hedef kitlesine başarılı biçimde erişebilmek için dikkat etmeniz gerekenleri sizin için sıraladık;

  1. Konu satırlarına önem verin ve etkili bir konu başlığı oluşturmak için kreatif düşünün. Unutmayın ki, e-posta kullanıcılarının yüzde 70’i posta kutularına gelen maillerin konularına bakarak e-postayı istenmeyen kutularına gönderiyor,
  2. E-postalarınızı mümkün olduğunca kişiselleştirin. Bunun için müşterilerinizi iyi tanımanız gerektiğini unutmayın. Uygun olması halinde kişi isimlerini yazı gövdesinde ve başlıklarda kullanmaya özen gösterin,
  3. Mobil üzerinden mail okunma oranları hızla artıyor. Bu nedenle mobil dostu bir mail sistemi kurgulamaya dikkat edin. Aynı zamanda mail göndermeden önce test yapmayı da unutmayın. Mailinizin mobilde nasıl göründüğünü kontrol edin.

AltınSoft olarak anahtar teslim bir hizmet sunuyoruz. Yapmanız gereken tek şey ihtiyaçlarınızı belirleyip bizimle iletişim kurmak. İhtiyacınıza uygun kurumsal e-posta sunucu hizmetinizi oluşturup, gerekli kurulum ve ayarları yaparak size teslim ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey e-posta yönetim paneline bağlanıp e-posta hesaplarınızı oluşturmaktır. Ayrıca mevcut e-posta hesaplarınızıda ücretsiz olarak taşıyoruz. Mail hosting hizmetlerinde en önemli konulardan birisi gönderilen e-posta mesajlarının önemsiz klasörüne düşmemesi. Bunun için gerekli ayarları yapıp %100 gönderim garantisi veriyoruz. Kurumsal e-mail hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise gelişmiş Spam ve Virüs koruma sistemidir. Size sağladığımız e-posta sunucusunda spam ve virüs koruması ile ilgili tüm ayarlar yapılmış olacaktır. %100 koruma garantisi veriyoruz. Kurumsal e-posta ihtiyaçlarınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ekibimiz size en uygun hizmeti sunacaktır.

 

Diğer Yazılar