Teslimat ve İade Politikası

1) Bu doküman, AltınSoft Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. (bundan böyle ALTINSOFT şeklinde anılacaktır) tarafından, sahip olduğu www.altinsoft.com alan adı üzerinden yapılan satışlarla ilgili iptal ve iade koşullarını içermektedir.

2) Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3) altinsoft.com, üzerinde satın alınan ürünler, türlerine göre bu politikada belirtilen sürelerde iptal ve iade edilebilir ya da edilemez. İptal ve iade koşulları ilerleyen maddelerde belirtilmiştir.

4) Bu İade Politikası için sözleşme tarihi, geçerli ürün veya hizmet sözleşmesi uyarınca AltınSoft Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. tarafından işleme alınan bir ürün veya hizmetin satın alınma tarihi anlamına gelir.

5) İptal ve iade yalnızca yeni satın alımlarda söz konusudur, yenilemelerde ve yükseltmelerde iptal ve iade gerçekleştirilmez.

6) Satın alım sürelerine göre ürünlerin iptal edilebileceği zaman aralıkları şu şekildedir:

* Yıllık Satın Alımlar (Bir yıl ve üzeri sözleşmeler):

Sunucu ve lisans ürünleri hariç sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde iptal edilebilir.

* Aylık Satın Alımlar (Bir yıldan az olan tüm satın alımlar)

Sunucular için sözleşme tarihinden itibaren 72 saat içinde Diğer iade edilebilir ürünler için sözleşme tarihinden itibaren 48 saat içinde

7) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler iptal edilemez ve müşteri bu tür sözleşmelerde iade talep edemez.

Bu kapsamdaki ürünler şu şekildedir:

a. Alan adları (kayıt ve yenileme)

b. Tüm üçüncü parti lisanslar

c. SSL ve güvenlik ürünleri

d. Sunucu ürünlerinde firmamızdan kaynaklı 48 saat veya daha uzun süren erişim kesintilerinde iade imkanı bulunmaktadır. Bunun dışında kalan durumlarda iptal veya iade imkanı bulunmamaktadır.

8) Ücret iadesi kapsamında ücret iadesi talep edilen ürün ve servislerde, müşterilere kampanya kapsamına hediye olarak sağlanan ve anında ifa edilen hizmet ve ürünlerin bedeli iade edilmez. Hediye ürünlerin bedeli toplam ürün iade bedelinden düşülerek iade gerçekleştirilir.

9) Alan adı transferinin çeşitli sebeplerden tamamlanamadığı durumlarda, müşterinin Alan adı transferi için ödediği tutar ALTINSOFT Müşteri Hesabı Kredi Bakiyesine eklenir.

10) Müşteriler para iadelerini ödeme metoduna geri ödeme olarak ya da ALTINSOFT Müşteri Hesabı Kredisi bakiyesine yüklenerek alabilirler.

11) Satın alınan tüm hizmetlere ait kullanım bilgileri e-posta adresinize gönderilir ve müşteri paneliniz üzerinden hizmetleriniz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

12) Müşteri hesaplarına yüklenmiş kredilerin iadesi yapılamaz. Bu krediler sadece yeni siparişlerde ve mevcut hizmetlerin yenilenmesinde kullanılabilir.

Teslimat Politikası

Satın alınan tüm hizmetlere ait hizmet bilgileri müşterinin kayıtlı e-posta adresine gönderilmektedir. Ayrıca tüm hizmetlere ait detaylı bilgilere müşteri panelimiz üzerinden erişilebilmektedir.