Sunucu Fiyatları | Server Fiyatları

Bu makalemizde kiralık sunucu fiyatları (server fiyatları) ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Hepimiz en uygun ve en iyi performansa sahip sunucuları kiralayıp kullanmak isteriz.
Bazen sunucu fiyatlarını çok araştırmamız gerekebilir, bunun sebebi piyasada çok farklı fiyat ve modellerin olmasıdır. AltınSoft olarak siz değerli müşterilerimize her zaman en ucuz ve en iyi performansa sahip sunucu modellerini sunmaktayız.
Çoğu müşterimiz sunucu ve server kelimelerinin farklı anlama geldiğini sanmaktadır. Server kelimesi ingilizce bir kelime olmaktadır ve sunucu anlamına gelmektedir.

Sunucu fiyatlarını etkileyen bir çok sebep bulunmaktadır. Sunucuların işlemci modelleri, ram bellek seçenekleri ve disk çeşitleri server fiyatlarına etki etmektedir.
Sunucu kiralamak için öncelikle ihtiyacınız olan işlemci gücünü, ram bellek kapasitesini, disk boyutu ve disk çeşidini belirlemeniz gerekmektedir. Bu ihtiyaçlar belirlendikten sonra sunucu fiyat konusuna çok daha hızlı bir çözüm bulabilirsiniz.
Kiralık sunucu hizmetleri 3 bölüme ayrılmaktadır. Dedicated sunucular, sanal sunucular ve bulut sunucular olmak üzere 3 ayrı başlığa ayrılmaktadır. AltınSoft olarak dedicated sunucu hizmetleri ve sanal sunucu hizmetleri sağlamaktayız.
Dedicated sunucular; size özel oluşturulmuş bir sunucu donanımını sadece sizin kullanmanız demektir. Sanal sunucu kiraladığınızda ise durum farklıdır. Sanal sunucu, bir dedicated sunucunun yazılım ile bölünerek birden fazla sanal sunucuya dönüştürülme işlemidir.
AltınSoft olarak sanallaştırma alt yapımızda vmware sanallaştırma ürünlerini kullanıyoruz, bu nedenle bir birinden bağımsız kaynak havuzunda çalışan sanal sunucu hizmetleri sağlamaktayız. Vmware ürünleri ile sanallaştırılmış sunuculara virtual dedicated server (vds sunucu) adı verilmektedir.
Bu sunuculara verilen işlemci ve ram limiti gerçek limitlerdir ve verilen bu limitleri sonuna kadar kullanabilirsiniz. Dedicated sunucu fiyatları, sanal sunucu fiyatlarına oranla daha yüksek olduğu için bir çok müşterimiz sanal sunucu hizmetini tercih etmektedir.
Sunucuların barındığı veri merkezlerinin (datacenter) bulunduğu ülke lokasyonlarıda fiyatlara etki etmektedir. Dilerseniz sunucu fiyatlarımızı aşağıdaki adreslerden inceleyebilirsiniz, olası tüm soru ve önerileriniz için lütfen bize ulaşın.

Dedicated Sunucu Fiyatlarımız

* Türkiye Lokasyon Dedicated Sunucu Fiyatları

* Fransa Lokasyon Dedicated Sunucu Fiyatları

* Polonya Lokasyon Dedicated Sunucu Fiyatları

* İngiltere Lokasyon Dedicated Sunucu Fiyatları

* Kanada Lokasyon Dedicated Sunucu Fiyatları

* Almanya Lokasyon Dedicated Sunucu Fiyatları

* Amerika Lokasyon Dedicated Sunucu Fiyatları

Sanal Sunucu (VPS/VDS) Fiyatlarımız

* Türkiye Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

* Kanada Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

* Almanya Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

* Fransa Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

* Hollanda Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

* İngiltere Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

* Amerika Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

* Polonya Lokasyon VPS/VDS Sunucu Fiyatları

 

Bir çok müşterimiz neden Türkiye sunucularda fiyatların diğer ülkelere göre daha yüksek olduğunu sormaktadır. Bunu şöyle açıklayabiliriz; ülkemizdeki veri merkezlerinde barınan sunucuların tükettiği elektrik enerjisi maliyeti ve internet erişim maliyetleri malesef diğer ülkelere göre çok yüksektir. Bu nedenle Türkiye lokasyon sunucu fiyatları diğer ülkelere göre yüksektir.
Bir başka konu ise donanımların yüksek fiyat ile satılmasıdır. Bir çok üründe olduğu gibi sunucu ekipmanlarından gümrük ve diğer bazı özel vergiler alındığı için bir donanım ülkemize gelene kadar fiyatı nerdeyse iki katına çıkmaktadır. Hal böyle olunca bu durum sunucu fiyatlarınıda etkilemektedir.
Ülkemizde bir veri merkezi açıp, bu veri merkezini işletmek kolay değildir. Bir çok donanım ve yazılım satın alınması gerekmektedir, bunlarda server fiyatlarına etki etmektedir. Diğer bazı gelişmiş ülkelerde elektrik maliyeti, internet erişim maliyeti ve sunucu donanım maliyetleri düşük olduğu için, bu ülkelerden kiralanan sunucularında kiralama ücretleri düşük olmaktadır.
Bunlara yıllık ödeme indirimleride eklenince sunucu fiyatları uyguna gelmektedir. Tabi bu maliyetlere bina kiralama veya inşaat masrafları, kabin sistemleri, güvenlik sistemleri, yazılım maliyetleri gibi bir çok kalem eklenince malesef sunucu fiyatları yükselmektedir. Bir başka konu ise, neden sunucu fiyatlandırmasında döviz kuru kullanılmaktadır. Bu duruma etki eden başlıca sebep bir çok veri merkezinin döviz kuru üzerinden ödeme almasıdır. Doğal olarak donanım ve diğer bir çok maliyet için döviz ile ödeme yaptıkları için müşterilerinden döviz üzerinden ödeme tahsil etmektedirler. Dileğimiz ülkemizde ve dünyada kiralık sunucu hizmetleri ve hosting hizmetlerindeki maliyetlerin düşmesidir. Tüm soru ve önerileriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Diğer Yazılar