VPS Hosting | VDS Hosting

Bu yazımızda vps hosting ve vds hosting konularına değineceğiz. VPS hosting denilince akıllara vps server yani vps sunucu hizmeti gelmektedir. Peki nedir bu vps server ? İngilizcesi "Virtual Private Server" olan bu kelime Özel Sanal Sunucu anlamına gelmektedir. Bir fiziksel sunucunun sanallaştırma yazılımı ile bölünerek birden fazla sanal sunucu oluşturulması ile ortaya çıkan yeni küçük sunuculara verilen isimdir vps server. VPS server artık eski bir teknoloji olarak görülmektedir, bunun nedeni ise işlemci ve ram gibi sunucu kaynaklarını
yazılımsal olarak ayarladığı için ve ana sunucuda olmayan ram ve işlemci gücünü sanal olarak vps sunucuya verilebildiği için artık pek tercih edilmemektedir. Yani vps sunucular vds sunuculara göre eski bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. VDS sunucu ise "Virtual Dedicated Server" ingilizce kelimesinin kısaltılmış halidir.
Sanal Özel Fiziksel sunucu anlamına gelmektedir. VDS server'da durum vps server gibi değildir. İşlemci ve Ram gibi kaynaklar gerçek olarak bölünmektedir. Sunucuya atanmış ram ve işlemci gücünü sonuna kadar kullanabilirsiniz. VPS sunucuya göre çok daha yüksek performanslar elde edebilmektedir. AltınSoft olarak Vmware sanallaştırma teknolojisini kullanıyoruz, bu teknoloji üzerine geliştirdiğimiz otomasyon yazılımımız sayesinde vds sunucuların yönetimini kolaylaştırıyoruz. Sunucu yönetim panellerimiz üzerinden vds server ile ilgili olarak sunucuyu açmak, kapatmak, yeniden başlatmak ve hatta işletim sistemini yeniden kurmak gibi hayati öneme sahip işlemleri kolayca yapabilmektesiniz.

Müşterilerimiz vps hosting kelimesini karıştırmaktadır ve farklı bir hizmet olarak algılamaktadır. VPS hosting aslında vps server, vds server veya sanal sunucu hizmeti anlamına gelmektedir. Sanal bir sunucunun barındırma hizmetidir. Sanallaştırma alt yapımızda en son teknoloji donanım ürünlerini kullanmaktayız. Yeni nesil işlemciler, yeni nesil bellekler ve yeni nesil diskler ile hizmet veriyoruz. Tüm sunucularımızda raid teknolojileri sayesinde veri güvenliği sunuyoruz. Olası bir disk arızasında almış olduğunuz vps hosting hizmetiniz kesintiye uğramamaktadır. Raid yapısı sayesinde arızalanmış disk sunucu çalışır durumdayken yenisi ile değiştirilebilmektedir. Raid teknolojileri hem kesintisiz hizmet hemde veri güvenliği sağlamaktadır. Bir çok firma vmware alt yapısını henüz kullanmıyor ve eski nesil sanal sunucular üzerinden hizmet vermektedir. Durum böyle olunca vps hosting hizmetlerinin kalitesi düşmektedir. VPS server hizmetleri artık bir çok müşterimiz tarafından tercih edilmiyor ve yeni nesil sanal sunucu olan vds server hizmetimiz tercih edilmektedir.

Sanllaştırma konusunda kendini kanıtlamış vmware ürünleri ile bir birinden yüzde yüz izole edilmiş sanal sunucular oluşturulmaktadır. Bir sunucu kendisine verilmiş işlemci ve ram gücünden fazla tüketip diğer sanal sunuculara kötü etki edemez. Her sunucu kendi kaynak havuzunda bir birinden izole olarak çalışmaktadır. AltınSoft ekibi tarafından geliştirilmekte olan sunucu yönetim panelimiz üzerinden vds sunucularınızı tek tıklama ile formatlayıp yeniden kurulmasını kolayca sağlayabilirsiniz. Vmware alt yapısı kullanılarak yeniden kurulum imkanı sunabilen çok az firma vardır. Ekibimiz 10 yıldır bu otomasyon sistemini geliştirmektedir. Arka planda ve ön planda kullandığımız tüm otomasyon yazılımları ve web sayfalarımızı kendimiz geliştirmekteyiz. Siz değerli müşterilerimize her zaman en iyi ve en yeni teknolojileri sunabilmek için hiç durmadan çalışıyoruz. Gelişen teknoloji ile değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek için gerek sanal sunucu alt yapımızı gerek hosting servislerimizi sürekli güncelliyor ve yeni taleplere cevap verebilecek bir hale getiriyoruz. VPS hosting veya diğer adı VDS hosting hizmetlerimizde şuan 8 farklı ülkeden sanal sunucu sağlayabiliyoruz. Sipariş edilen vds sunucu hizmetleri otomatik olarak aktif olmaktadır ve hemen kurulum tamamlanıp sunucu bilgileri tarafınıza teslim edilmektedir.

 

VDS Hosting - VPS Hosting

* Türkiye Lokasyon VDS Hosting

* Kanada Lokasyon VDS Hosting

* Almanya Lokasyon VDS Hosting

* Fransa Lokasyon VDS Hosting

* Hollanda Lokasyon VDS Hosting

* İngiltere Lokasyon VDS Hosting

* Amerika Lokasyon VDS Hosting

* Polonya Lokasyon VDS Hosting

vps hosting

Diğer Yazılar