Linux Sunucu Kiralama | Linux Server Kirala

Bu yazımızda linux sunucu kiralama ile ilgili olarak detaylı bilgiler vereceğiz. Linux bildiğiniz gibi açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir ve geliştiricileri ücretsiz olarak destek vermektedir. Kiralık sunucu hizmetlerinde kullanılan başlıca linux işletim sistemleri centos, ubuntu, debian işletim sistemidir. Hosting Kontrol paneli olarak ise plesk, cpanel, directadmin gibi kontrol panelleri tercih edilmektedir.
Linux sunucu hizmetlerinde tıpkı windows sunucu hizmetlerinde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular vardır. Bu konuların başında güncel linux sürümlerini kullanmak, işletim sistemini devamlı güncellemek, gerekli güvenlik ve firewall ayarlarını doğru yapılandırmaktır. Linux güvenlik konusunda oldukça başarılıdır, tabi gerekli ayarların doğru yapılması halinde. Kiralık linux sunucu hizmetlerimizde tüm bu ayarlarlar ücretsiz olarak tarafımızca yapılmaktadır. Linux vps sunucu (sanal sunucu) ve linux dedicated sunucu hizmetlerimizde sunucu yönetim paneli üzerinden sunucunuza yeniden kurulum işlemi yapabilirsiniz. Plesk panel, cpanel, directadmin gibi kontrol panelleri ücretsiz olarak kurulmaktadır ve tüm ayarları tarafımızca ücretsiz olarak yapılmaktadır. Genelde linux sunucular hosting veya veri tabanı çalıştırma amacıyla kiralanmaktadır. Linux sunucu kiralandıktan sonra sunucu üzerine gerekli paketler kurulup MySQL veri tabanı sunucusu çalıştırılabilmektedir.
Linux sanal sunucu sipariş etmek istiyorsanız öncelikle ihtiyacınızı ve bütçenizi belirlemenizi öneririz. Bütçe ve ihtiyaçlarınız belirlendikten sonra hangi işletim sistemini kullanmak istiyorsanız sipariş esnasında sunucu yapılandırma sayfasından işletim sistemini seçerek siparişi tamamlayınız. Sunucu hizmetiniz ödeme onaylandıktan kısa bir süre sonra otomatik olarak aktif edilip, işletim sistemi kurulumu başlatılacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra tarafınıza sunucu bilgileri eposta ile gönderilecektir.
AltınSoft olarak plesk panel,cpanel veya directadmin kurulacak sunucularda centos işletim sistemini tercih etmenizi öneriyoruz. Diğer işletim sistemlerinde bu kontrol panelleri bazen sorun çıkarabilmektedir. Müşterilerimiz tarafından linux hosting ve kiralık linux sunucu hizmeti karıştırılmaktadır.
Linux Hosting’in en temel özelliği açık kaynak kodlu bir sisteme sahip olmasıdır. Linux hosting, PHP desteği sunar bu nedenle; Joomla, Drupal ve özellikle WordPress gibi içerik yönetim sistemlerini yüksek performans ile çalıştırır. Ayrıca; MySQL, Javascript, Java, Flash, Oracle, PostgreSQL, Informix, Solid, FilePro ile de güçlü biçimde iletişim kurulumunu sağlar. Söz konusu açık kaynak kod sistemi pek çok developer yani geliştiricinin Linux hosting tercih etmesine neden olur. Öte yandan; dışarıdan gelen saldırılara karşı Linux sistemi güçlü bir savunma alt yapısına sahiptir. Söz konusu tüm temel özelliklerinin yanında; uptime oranı da oldukça yüksektir. Linux vps sunucu hizmeti ise bunların hepsini kapsamaktadır. Sunucunuza dilediğiniz yazılımı kurup kullanabilirsiniz ve sunucu yönetimi tamamen müşteri sorumluluğundadır. Linux sunucu hizmeti neden çok tercih ediliyor şeklinde sorular gelmektedir. Bunun başlıca sebepleri linux işletim sistemlerinde lisans maliyeti bulunmamaktadır, ve webmasterlar için pek çok farklı ve basit kullanıma sahip araçlar sunması olduğu söylenebilir. Kolay veri tabanı yönetimi, eposta sunucusu yönetimi ve php uygulamaların linux sunucular üzerinde sorunsuz çalışması en önemli sebepler arasındadır. Dilerseniz şimdi kiralık linux sunucu hizmetlerimizi aşağıdaki adreslerden inceleyebilirsiniz.

 

Linux Dedicated Sunucu Kiralama

* Türkiye Lokasyon Linux Dedicated Sunucular

* Fransa Lokasyon Linux Dedicated Sunucular

* Polonya Lokasyon Linux Dedicated Sunucular

* İngiltere Lokasyon Linux Dedicated Sunucular

* Kanada Lokasyon Linux Dedicated Sunucular

* Almanya Lokasyon Linux Dedicated Sunucular

* Amerika Lokasyon Linux Dedicated Sunucular

Linux Sanal Sunucu Kiralama

* Türkiye Lokasyon Linux Sanal Sunucular

* Kanada Lokasyon Linux Sanal Sunucular

* Almanya Lokasyon Linux Sanal Sunucular

* Fransa Lokasyon Linux Sanal Sunucular

* Hollanda Lokasyon Linux Sanal Sunucular

* İngiltere Lokasyon Linux Sanal Sunucular

* Amerika Lokasyon Linux Sanal Sunucular

* Polonya Lokasyon Linux Sanal Sunucular

 

AltınSoft olarak sanal sunucu hizmetlerinde ve dedicated sunucu hizmetlerimizde gelişmiş sunucu yönetim paneli sunmaktayız. Bu sunucu paneli üzerinden sunucunuzu dilediğiniz zaman açıp kapatabilir, yeniden başlatabilir, kvm erişimi yapabilir, rdns kayıtlarını güncelleyebilir ve sunucu işletim sistemini yeniden kurabilirsiniz.
Linux sunucu hizmetlerinde işletim sistemi lisans maliyeti bulunmamaktadır. Linux sunucular genellikle MySQL Server (MySQL Veri tabanı) için veya linux hosting hizmetleri için tercih edilmektedir. Linux sunucu kurulumu ve yapılandırması konusunda ekibimiz size ücretsiz destek verecektir. Linux ile ilgili her türlü sorunda ekibimiz yanınızdadır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Diğer Yazılar